Planeta Země 3000 – Kambodža

Dne 15.4.2024 se žáci druhého stupně zúčastnili unikátního vzdělávacího projektu Planeta Země 3000. Jedná se o každoroční projekt, který pomáhá více než deseti tisícům pedagogů napříč celou Českou republikou demonstrovat poutavou a srozumitelnou formou učebně náročná témata a téměř sto padesát tisíc žáků a studentů motivovat ke vzdělání a osobnímu rozvoji. Letos se jednalo o program „ Kambodža – putování k tajemné hoře.“ Žáci se seznámili s poutavým dokumentem, který je zavedl do krás, zvyků a tradic Kambodže. Poukázal na život, kulturu a náboženství a nechal nahlédnout do jiného kouta světa. Součástí programu si žáci v rámci výuky mohou vyzkoušet i zajímavé pracovní listy, které jsou vytvořeny na základě zhlédnutého dokumentu. Jsme pyšní, že je naše škola součástí tohoto projektu.

Bc. Eva Landsingerová