INTELINO na naší škole

Dne 19.10. proběhla na naší škole akce pro 4 a 5 třídu s názvem „INTELINO“. Děti měli možnost hravou formou se seznámit s prvními kroky k programování a robotice. Byla možnost vyzkoušet si vláček ( s programováním jeho rychlosti, automatickém odpojování vagonů, ovládání vyhybek..), naprogramovat si jednoduchého robota puk (VEX1,2 a3) – jeho pohyb po vymezeném hřišti, báječní roboti (IQ, GO, EXP) kteří si krom pohybu zatancovali, dokázali přenášet náklad – kostky, byli ovladatelní ovladačem i programovatelní přes PC. Konala se i návštěva ve virtuálního světa – vyzkoušení brýlí OCULUS II a zahrát si hru ve virtuální realitě. Akce byla velmi úspěšná s velkým ohlasem u dětí, pod vedením skvělého a ochotného pana Františka Vlacha (proto na to bacha).

Mgr. Martin Lazorišák

Zdroj úvodního obrázku: www.intelino.com