Akce měsíce: DÝŇOHRÁTKY

Halloween se blíží a s ním i charakteristická strašidelná a bláznivá výzdoba. A tak se naše škola proměnila ve strašidelné zámky, v každé třídě se objevily baculaté vydlabané dýně a řada dětí se převlékla do strašidelných kostýmů. 

Anglosaský lidový svátek se slaví na přelomu října a listopadu, tedy den před křesťanským svátkem Všech svatých. Tento magický čas provází mnoho zvyků a tradic.

Na naší škole jsme si užili oslavy ve středu 25. října 2023. 

Halloween bez dýní je stejně nemyslitelný, jako Vánoce bez stromečku. Ve středu se na nás proto dýně „smály“ z každé třídy. Hrůzostrašný vzhled jim náramně slušel a děti si daly velmi záležet s jejich vydlabáním. A co teprve, když dovnitř vložily zapálenou svíčku. To byla podívaná!

Po chodbách jsme mohli potkat mnoho strašidelných kostýmů, což dobře uvidíte i z fotografií. 

Aktivity jsme doplnili mnoho dobrotami, za které děkujeme maminkám. 

Některé třídy vyrazily ven na vycházku do „strašidelného“ lesa a hrály halloweenské hry. Jinde si pustily děti strašidelnou pohádku a potom si strašidla nakreslily.

Dopoledne jsme si všichni moc užili. 

 

Zdroj obrázku: https://www.akcniceny.cz/magazin/strasidelne-kostymy-i-dyne-jak-se-pripravit-na-halloween/