Březen – MĚSÍC KNIH A ČTENÁŘŮ

Březen voní po jaru, ale ve škole jsme ho na prvním stupni zasvětili knihám a knihovnám. 

Všechny třídy 1. stupně, od prvňáčků po páťáky, věnovaly minimálně hodinu týdně, ale někdy i celý týden aktivitám spojeným s dětskou literaturou a četbou.

Prvňáčci kreslili a výsledné ilustrace k dětským knížkám si můžete prohlédnout ve fotogalerii. Druháci vyrazili do knihovny a půjčili si knihu „Z deníku kocoura Modroočka“ od Josefa Koláře s ilustracemi Heleny Zmatlíkové. Přečetli si několik příběhů, prohlédli si krásné ilustrace, podívali se na filmové zpracování a na závěr každý namaloval obrázek. Třeťáci se při návštěvě Pohádky seznámili s Erikem z knížky Erik od Shauna Tana. Přečetli si knížku O jezevci, který pořád zpíval a namalovali si ilustraci ke knize. Dokonce mají kluci a holčičky ze 3. D třídy Čtenářské listy se svojí četbou. 

Děti ze čtvrté třídy vyrazily do knihovny Pohádka a tam si užily báječnou hodinku v pohodlných sedácích a křeslech, samozřejmě ve společnosti dobré knížky.
 
Moc se nám ve světě literatury líbilo a těšíme se na příští březen.